Kalıcı Kilo Kontrolü İçin Püf Noktalar

Kalıcı Kilo Kontrolü İçin Püf Noktalar

Kalıcı Kilo Kontrolü için Püf noktalar
 
     Uygulayacağınız şok bir diyetle kilo verebilirsiniz; ancak kalıcı olarak kilo vermiş sayılmazsınız. Hızlı zayıflama sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Gerekli besinleri almadığınız zaman da cildinizdeki Collagen miktarı azalarak, yaşlanma belirtilerine maruz kalabilirsiniz. Erkenden yaşlanmamak için vücudun temel taşını oluşturan Kolajen proteini kalıcı kilo kontrolü için gerekli şekilde alınmalıdır. Vücudunuzdaki bu proteini arttırmak için Collagen (Kolajen) içerikli besinler tüketebilirsiniz. Et, balık, sebze ve meyvelerde bu maddeden bulunabilmektedir. Düzenli beslenerek, kalıcı kilo kontrolü de sağlayabilirsiniz. Kiloyu korumak adına bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 
 1- Kendinizi Aç Bırakmayın
 
     Kilo vermek, aç kalmak anlamına gelmemektedir. Sadece aşırı kalorili ve besleyici özelliği bulunmayan gıdalardan uzak durulması önemlidir. Bunu sağlayabildiğiniz sürece kalıcı kilo kontrolü ile zayıflayabilirsiniz. Uzun süre aç kalmak, diyetinizi bozmanıza neden olabilir. Bunun sonucunda daha çok kalori alabilirsiniz. Kalıcı bir kilo kaybı için az kalorili yiyecekler tüketebilirsiniz. Dengeli beslenmeye özen gösterebilirsiniz.
 
 2- Çok Fazla Su İçin
 
     Organların fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için yeterli düzeyde su içmek gereklidir. Toksinlerin vücuttan atılması ve genel sağlığın korunması için her gün su içmek son derece önemlidir. Uzmanlar günde 2,5-3 litre su tüketmenin sağlıklı olduğunu vurguladığından, bol su tüketmek son derece faydalıdır. İdrar renginizin açık olması su ihtiyacınızın az olduğunun göstergesidir. Koyu renk olursa da; tam tersine yeterli miktarda su tüketmediğinize işaret etmektedir. Yeterince su alıp almadığınıza, idrar renginize bakarak, anlayabilirsiniz. Sıfır kaloriyle mideyi doldurma özelliği olduğundan, su tüketimine özen göstermelisiniz.
 
 3- Gerçek Besinler Tüketin
 
     İnsanlar yemek yapmaya ve yemeye fazla vakit ayırmak istemediğinde bol kalorili paketlenmiş yiyecekler tercih edebilmektedir. Paketlenmiş gıdalar sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için uygun değildir. Paketli besinler yerine; badem, meyve, çiğ sebze ve yoğurt gibi gerçek besinler tüketmeniz oldukça önemlidir.
 
 4- Çok Fazla Hareket Edin
 
     Düzenli egzersiz yaparak, kilonuzun kalıcı bir şekilde korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Hareket ettiğinizde kalori yakarsınız ve bu da kilo vermenize yardımcı olur. Haftanın beş günü 25 dakika yürüyüş yapmak bile, kilo kontrolünüz açısından oldukça faydalıdır. Düzenli yürüyüş yaparak, sağlıklı kilo verebilir ve kilonuzu kalıcı olarak korumuş olursunuz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.
Support Icon